
Anul 2025 a fost anul AI – l-am primit pe smartphone, smartwatch, mașini de spălat, frigidere, laptopuri, tablete, televizoare și în mai toate produsele software.
Sunt mare fan al tehnologiilor noi, deși cred că împingerea în față a inteligenței artificiale peste tot este puțin prea mult și are ca unic scop vânzările producătorilor. Cu toate acestea, folosesc AI sau tool-uri care au așa ceva inclus în mod constant.
Fie că vorbim de Copilot la lucru, Perplexity, Chat GPT sau Gemini acasă, îi dau să rezume texte prea lungi, să verifice textele de greșeli de scriere, să genereze imagini pentru articole sau să compare oferte, cum am făcut când am portat abonamentele de cablu-TV și internet fix.
Știu că și restul colegilor sunt utilizatori de AI, cam pentru același tip de activități, dar acum vreau să vă văd pe voi. În rubrica de comentarii puteți adăuga informații sau justificări pentru vot.






Participa si tu la discutie!
Toate comentariile intra in moderare. Tot ce e pe langa subiect va fi sters.